exit
search serach
Лікування маститу в Києві

Лікування маститу в Києві

Мастит — це інфекційна патологія молочної залози, яка викликає хворобливі відчуття і підвищену чутливість. Запалення в молочній залозі у жінок найчастіше виникає в перші кілька тижнів лактації, але також може виникнути й пізніше. У 90% випадків мастит виникає у жінок, що годують, але зустрічається нелактаційна форма маститу — у жінок, що не годують грудьми, молодих дівчат і навіть чоловіків.

Відкрити Згорнути down

Види та стадії маститу

Всі мастити поділяються на 2 основні групи: лактаційний і нелактаційний.

За формами перебігу мастит ділиться на:

  • серозний;
  • серозно-інфільтративний;
  • гнійний (який у свою чергу ділиться на інфільтративно-гнійний, абсцедуючий, флегмонозний, гангренозний мастит).

За локалізацією осередків мастит буває:

  • субареолярний;
  • підшкірний;
  • інтрамамарний;
  • ретромамарний.
Відкрити Згорнути down

Причини маститу

Післяпологовий мастит виникає внаслідок наступних причин:

  • Неповне спорожнення грудей. При неправильній техніці вигодовування груди можуть не повністю опорожняться від молока. Молоко, що залишається, провокує застійні явища, болі і може викликати розвиток інфекції.
  • Проблеми з прохідністю молочних проток. Через закупорки проток виникають застої молока, які переходять в інфекційну патологію.
  • Бактерії. Через тріщини в сосках або через молочні протоки бактерії ззовні потрапляють в молочну залозу. Грудне молоко — це сприятливе середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів.

огляд мамолога

Відкрити Згорнути down

Причини маститу нелактаціонного:

Відкрити Згорнути down

Патогенез

Шанс появи й розвитку лактаційного маститу збільшується через:

  • тріщини в сосках;
  • вигодовування в одній позі, через що не відбувається повне спорожнення грудей;
  • носіння тісної білизни або здавлювання грудей;
  • підвищений рівень стресу і перевтома;
  • випадки маститу в минулому;
  • неправильне харчування з недостатньою кількістю вітамінів, мікроелементів.

Як правило, захворювання вражає тільки одну молочну залозу. Перші ознаки маститу — хворобливі ущільнення в молочній залозі, які починаються з маленького осередку ураження і прогресують до утворення інфільтрату.

Патогенез маститу

У кого б не проявилося захворювання — у годуючої мами або жінки, що не народжувала, воно вимагає кваліфікованої медичної допомоги. Не рекомендовано довіряти народним методам на 100%, тому що наслідки маститу можуть позначитися на загальному стані здоров'я.

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви

На початку лактації висока чутливість і хворобливі відчуття в грудях — звичайне явище. Дуже важливо не пропустити основні симптоми маститу, щоб своєчасно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Ключові ознаки й симптоми маститу:

  • печіння і біль в грудях під час годування (як правило, мастит розвивається в одній з грудей);
  • висока чутливість і болючість в грудях;
  • набрякання грудей, збільшення розміру грудей;
  • відчуття тепла або жару в грудях;
  • почервоніння шкіри грудей (частіше клиноподібної форми);
  • слабкість, швидка втомлюваність;
  • підвищення температури тіла, озноб;
  • збільшення лімфовузлів (як правило, пахвових);
  • гнійні виділення з грудей;
  • загальні ознаки інтоксикації організму.
Відкрити Згорнути down

Ускладнення

Одним з найбільш серйозних ускладнень маститу є сепсис. Це — інфекційна патологія, яка може завдати серйозної шкоди здоров'ю пацієнта і навіть призвести до летального результату.

Відсутність належного лікування або застосування нетрадиційної медицини можуть призвести до некрозу тканин і гангренозного маститу, які вимагають тривалої й складної терапії.

хірург мамолог

Відкрити Згорнути down

Діагностика

Діагностика маститу включає в себе комплекс заходів, які починаються з відвідування лікаря-мамолога. Для установки причини розвитку патології проводяться лабораторні дослідження й УЗД молочних залоз.

Більш детально проводиться діагностика маститу при:

  • ураженні маститом в минулому без результативного лікування;
  • повторному захворюванні на мастит;
  • розвитку маститу на тлі іншого захворювання;
  • алергії до антибактеріальних препаратів;
  • складному, запущеному або нетиповому випадку.
Відкрити Згорнути down

Лікування захворювання

Лікування маститу безпосередньо залежить від причини, яка призвела до розвитку патології. При виявленні запалення на тлі бактеріального ураження проводиться курс лікування антибіотиками.

Якщо причиною захворювання стали гормональні порушення, проводиться терапія, спрямована на нормалізацію гормонального фону. Крім цього, для полегшення стану призначаються протизапальні препарати.

При гострих гнійних формах патології, лікування маститу проводиться за допомогою хірургічного втручання.

Тривалість лікування залежить від форми та стадії захворювання і може тривати від кількох днів і до кількох тижнів при запущених, складних, нетипових випадках.

Відкрити Згорнути down

Профілактика маститу

Кращим способом знизити ризик захворювання є профілактика маститу. Для цього потрібно:

  • уникати лактостазу (застою молока), зціджуючи залишки молока після годування;
  • уникати простого посмоктування грудей без годування для заспокоєння дитини;
  • дотримуватися правил гігієни;
  • підготуватися до вигодовування заздалегідь;
  • при годуванні дозволяти дитині захоплювати всю частину ареоли, а не тільки сосок;
  • змінювати пози при вигодовуванні для кращого відтоку молока з молочних залоз.

Зіткнулися з проблемою маститу або не впевнені в правильному діагнозі? Не займайтеся самолікуванням! Ефективне лікування маститу в м. Київ проводиться в медичному центрі МЕДІКОМ (Оболонь, Печерськ). Зателефонувавши в наш колл-центр, ви можете записатися на прийом до профільного фахівця, дізнатися вартість консультації та обстежень, підібрати час відвідування, котрий підійде саме вам. Ваше здоров'я у ваших руках!

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна годувати грудьми при маститі?

При маститі продовжувати годування грудьми не тільки можна, а й потрібно. Перше правило ефективного лікування маститу - усунути лактостаз (застій молока в грудях). Незважаючи на те, що годування грудьми при маститі може доставити невеликий дискомфорт, саме воно допоможе вам швидко впоратися з проблемою. Про здоров'я дитини теж не варто турбуватися. Грудне молоко має антибактеріальні властивості, які захистять дитину від інфекції.

Що таке фіброзно-кістозна мастопатія?

Фіброзно-кістозна мастопатія - це такий патологічний стан (доброякісна зміна), при якому порушується нормальне співвідношення між елементами шкірних покривів і сполучної тканини молочних залоз. При цьому в тканинах утворюються всілякі кісти різних розмірів.

Який лікар лікує мастит?

Дати консультацію щодо лікування при маститі може мамолог або хірург-мамолог. Якщо ви вперше зіткнулися з маститом і він має невиражені ознаки, то для початку можна звернутися до акушера-гінеколога або сімейного лікаря.

Як швидко лактостаз переходить у мастит?

Лактостаз зазвичай проявляється больовими відчуттями в грудях, ущільненнями, почервонінням молочної залози над місцем ущільнення, слабкістю і підвищеною температурою тіла. Перейти в запальну стадію - абсцес або мастит (спочатку серозний - без гною) - застій молока може досить швидко, іноді менше, ніж за 24 години. В іншому, терміни розвитку медичної проблеми індивідуальні та залежать від ряду факторів, в т.ч. попадання в організм інфекції (найчастіше, золотистий стафілокок).

Як лікувати гнійний мастит?

При гнійній формі маститу, як правило, застосовують хірургічне лікування. Хірургічне втручання з видалення маститу рекомендують в запущених випадках, при пізньому виявленні проблеми та, коли лікування безопераційним методом (медикаментозна терапія, фізіотерапія) не представляється можливим. Тому, рання постановка діагнозу - запорука успішного лікування.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Відкрити Згорнути down
Експерт у напрямку:

Лікар-хірург, мамолог вищої категорії, к.м.н.

comment 18
Іванкова Оксана Миколаївна
Лікар-хірург, мамолог вищої категорії, к.м.н.

Вiдгуки

07.09.2021 12:13
Анастасія

Коли годувала грудьми дитину, почався мастит через застій молока. Неправильно прикладала як виявилося. Лікар-мамолог у мене був чудовий - Бацей Алла Василівна. Без антибіотиків не обійшлося, але я змогла відновити правильне грудне вигодовування.

11.02.2021 22:22
Лидия Константиновна

Началась боль и жар в груди. Я записалась по телефону к врачу-маммологу. Получила консультацию и осмотр у Бацей А. В., еще было проведено УЗИ. Показало воспаление. Чтобы его убрать, прописали лечение. После приема лекарств симптомы ушли, повторное УЗИ оказалось чистым.

20.09.2020 16:17
Галина

Якось дуже сильно вдарилася грудьми. Через деякий час звернула увагу на те, що утворилося ущільнення в правій залозі. Записалася на консультацію до мамолога у клініку МЕДІКОМ. Зробила мамографію, все виявилося в нормі - доброякісна пухлина. Лікар порекомендувала контролювати розмір. Ще через деякий час утворення зникло саме.

10.04.2020 09:54
Ольга Селезнева

Обратилась к маммологу по направлению от гинеколога. Бацей А. В. изучила анамнез, осмотрела, провела УЗИ. Так как я имела мастит в прошлом, это была необходимая мера, чтобы не пропустить новообразований. Очень нравится стиль работы Аллы Васильевны и ее подход к причине возникновения болезни. Она в комплексе рассматривает проблему и назначает лечение не по поверхностным симптомам, а по причине. Рекомендую, замечательный врач.

22.11.2019 20:05
Оксана

Классический послеродовой мастит не прошел мимо меня. Лечилась у Бацей Аллы Васильевны, маммолог очень толковый. С минимальными рисками назначила прием лекарства, наглядно объяснила, из-за чего это может повториться. В ближайшее время вернулась к грудному вскармливанию. Большое спасибо от меня и сынули!

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down