exit
search serach
Дезинфекция от вирусов: советы для вас и вашего дома

Дезінфекція від вірусів: поради для вас і вашого будинку

Дезінфекція при вірусах і бактеріальних захворюваннях, а також ЗІЗ (засоби індивідуального захисту, в т.ч. одноразові рукавички та антибактеріальні маски) – це основний спосіб захисту проти зараження і розширення епідеміологічного вогнища. Але для того, щоб дезінфекція та застосування ЗІЗ мали належну дію, потрібно знати: як правильно обробляти приміщення, як використовувати і зберігати деззасоби, як використовувати засоби особистого захисту тощо – це важливо!

Що таке дезінфекція?

Знезараження або дезінфекція – це комплекс заходів, який, в першу чергу, спрямований на ліквідацію збудників інфекційних захворювань і токсинів на предметах довкілля та діяльності людини, здатних зберігати патогени.

Основна мета дезінфекції – перешкодити потраплянню збудників інфекцій на шкіру, слизові, раневу поверхню.

Дезінфекція не завжди може на всі 100% знищити інфекційні агенти, що знаходяться на поверхні, але при її правильному проведенні у приміщенні,  кількість інфекційних агентів зменшується до прийнятного рівня, що в комплексі з іншими превентивними заходами допомагає уникнути зараження.

Відкрити Згорнути down

Види дезінфекції:

  • Профілактична (планова і позапланова профілактика).
    Заходи, які проводяться ліцензованими суб'єктами господарської діяльності на підставі договорів з підприємствами, установами, організаціями (незалежно від форм власності) та громадянами в житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, на територіях населених пунктів, в місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах, в інших можливих місцях поширення інфекцій на постійній основі, незалежно від епідобстановки (в т.ч. систематичне миття рук і предметів інтер'єру з миючими або чистячими засобами, які містять в своєму складі бактерицидні добавки).
  • Поточна.
    Систематичні заходи (за графіком, кілька разів за добу), які здійснюються в житлових приміщеннях, в установах охорони здоров'я, на об'єктах громадського харчування і на підприємствах харчової промисловості, в приміщеннях масового перебування людей під час знаходження (навіть, можливого) в них інфекційних хворих або бактеріоносіїв з метою запобігання поширенню збудників за межі епідвогнища.
  • Заключна.
    Заходи з знезараження приміщень, які здійснюються після ізоляції (в т.ч. самоізоляції), госпіталізації, одужання чи смерті хворого з метою очищення епідемічного вогнища від збудників інфекції, які були виділені хворим.

Відкрити Згорнути down

Способи дезінфекції

Дезінфекція буває декількох видів, кожен з яких має свою мету:

  • механічний – може реалізуватися двома шляхами: видалення зараженого шару грунту або створення настилів;
  • фізичний – передбачає обробку приміщень і предметів ультрафіолетовими лампами, джерелами гамма-випромінювання, кип'ятіння предметів побуту і білизни;
  • хімічний – є основним способом дезінфекції та реалізується шляхом застосування антисептиків і дезінфектантів, дія яких спрямована на усунення хвороботворних мікроорганізмів і токсинів не тільки на поверхнях, але і на шкірних покривах, одязі людини;
  • комбінований – поєднання перерахованих вище методів;
  • біологічний – заснований на антагонізмі мікроорганізмів і має вузьку сферу застосування (наприклад, при очищенні стічних вод).

Відкрити Згорнути down

Захворювання, при яких необхідна дезінфекція:

Відкрити Згорнути down

Гігієна і дезінфекція рук

Правильна гігієна рук є важливою частиною профілактики інфекцій. Вона може бути різною. Це і миття рук з бактерицидними засобами, і обробка рук антисептиками, спиртовими серветками. І в умовах епідемії, і в той час, коли немає вираженої загрози інфекційних хвороб, гігієна рук – це ваша відповідальність перед собою і суспільством.

Антисептик

Антисептик для рук або санітайзер – дезінфікуючий засіб для рук, який використовується як в середовищі медичного обслуговування, так і в повсякденному житті для запобігання передачі патогенів через шкіру рук, а також для дотримання елементарних правил гігієни, коли, з якоїсь причини, виявилися недоступними мило, вода й умивальник.

В умовах епідемії інфекційних захворювань санітайзер є доповненням до миття рук з милом/ мильним розчином/ іншим знезаражувальним засобом і водою.

До складу антисептиків для рук можуть входити такі речовини: спирти (етанол, ізопропанол та ін.), третинні або четвертинні аміни, малі концентрації азотистого катіонного поверхнево-діючого агента хлорид бензалконію, триклозан хлорованих ароматичних з'єднань, повідон-йод, загущувач (найчастіше, поліакрилова кислота), зволожувачі (наприклад, гліцерин, пропіленгліколь) і ефірні масла рослин.

Антисептики, засновані на спирті, вважаються більш ефективним засобом для знищення мікроорганізмів, ніж мило, і менше сушать шкіру рук. Але, для ефективної боротьби з інфекційними агентами концентрація спирту в засобах для обробки рук повинна перевищувати 70%.

Гігієнічна обробка рук: 2 мл препарату наносять на суху шкіру кистей рук і втирають в шкіру до висихання, але не менше 15 секунд.

Гігієнічне миття рук

Гігієнічне миття рук милом і водою видаляє забруднення, але повністю не усуває інфекційну небезпеку, а лише знижує кількість мікроорганізмів на руках. В умовах епідемії будь-якої інфекції гігієнічна обробка рук повинна включати другий етап – обробка рук антисептиком для шкіри, який знижує кількість мікроорганізмів на руках до безпечного рівня. Також, ефективне застосування мильних дезінфікуючих засобів для рук, вироблених для використання в медицині.

Антисептичні дезінфікуючі серветки

Антисептичні дезінфікуючі серветки (спиртові та безспиртові) – це універсальні засоби для експрес-дезінфекції. Вони використовуються як для обробки непошкоджених шкірних покривів (у т.ч. при гігієнічній обробці рук), так і для обробки поверхонь (в т.ч. медичного обладнання).

Застосування спиртових серветок особливо актуально при спалахах ГРВІ, грипу, коронавірусу та ін. інфекційних хвороб в місцях загального користування або великого скупчення людей.

Відкрити Згорнути down

Дезінфекція приміщень

Обробка приміщень – це безпечна для людини процедура, надійно рятує від вірусів і шкідливих патогенів. Вона дозволяє зробити мікроклімат більш якісним, усунувши невидимі загрози.

Дезінфекція квартири, офісу і будь-якого іншого приміщення повинна включати в себе комплекс заходів з урахуванням, що чим більше людей проходить по площі, тим вище рівень її забруднення. Тому, в громадських установах, обробка повинна проводитися регулярно і частіше, ніж в житлових квартирах.

Обробці підлягають не тільки підлоги, меблі, підвіконня і, по можливості, стіни, але й поверхні, до яких ви, а отже хвора або потенційно хвора людина, торкається найчастіше – столи, дверні ручки і ручки висувних ящиків і шаф, спинки стільців, вимикачі, дверцята шаф, поверхні побутової техніки та сантехніки і т.п.

При обробці приміщень необхідно використовувати одноразові рукавички, маски і засоби хімічної дезінфекції, які містять: хлор, детергенти, окислювальні речовини (перекис водню, перманганат калію, гідроперит), спирт (ізопропіл, етанол, метанол – від 70%), альдегіди (ефективні проти вірусів, грибків і бактерій).

Відкрити Згорнути down

Дезінфекція поверхонь

Дезінфекція поверхонь повинна складатися з 2 етапів, дотримання черговості яких обов'язково, якщо ви хочете знищити більшу кількість патогенів:

  • обробка дозволеними засобами, що чистять / миючими засобами;
  • дезінфекція побутовими засобами, в яких містяться хімічні речовини, що знищують віруси – етанол (вміст не нижче 60%), гіпохлорит натрію, ізопропіловий спирт (вміст не нижче 70%), перекис водню. Перш ніж використовувати засоби з цими речовинами, ретельно вивчіть інформацію на упаковці.

Увага! Хлоргексидин не здатний вбивати коронавіруси. А ефективність діючої речовини в "Мірамістин" не доведена науково.

Відкрити Згорнути down

Дезінфекція повітря

Ні для кого не є таємницею, що один із шляхів поширення інфекційних захворювань – повітря. Тому, якщо ви хочете себе надійно захистити від інфекційних захворювань, подбайте про дезінфекцію повітря. Для цього вам потрібно докладніше вивчити прилади для знезараження повітря.

Очищення повітря

Очищувачі повітря – техніка, яка контролює забруднення повітря в приміщенні та автоматично його фільтрує, що надзвичайно важливо при боротьбі з хвороботворними мікроорганізмами. Такі апарати ідеально підходять тим, хто не може витрачати багато часу на постійну дезінфекцію підлоги і всіх поверхонь будинку. Але під час вибору апарату для очищення повітря варто врахувати, що практично всі моделі ефективні в боротьбі проти бактерій та алергенів, а проти вірусів – тільки деякі.

Зволожувачі повітря

Зволожувачі повітря користуються великою популярністю в сім'ях, в яких є маленькі діти. Апарат підвищує рівень вологості в кімнаті й очищає повітря від хвороботворних мікроорганізмів. Використовується просто: потрібно залити воду в ємність і вибрати оптимальний режим.

Ультрафіолетова лампа (кварцова лампа і лампи відкритого типу)

Кварцові лампи вже давно набули широкого поширення. Їх використовують як в медицині для стерилізації повітря в процедурних і оперблоках, так і для знезараження приміщень в домашніх умовах. Крім того, бувають ультрафіолетові лампи відкритого типу, в яких джерело жорсткого УФ-випромінювання нічим не прикрите. З ними знезараження повітря відбувається швидко, але їх не можна використовувати, якщо в приміщенні перебувають люди і тварини, відкритий тип випромінювання шкідливий для здоров'я.

Сольова (соляна) і ефірна лампи

У кристалах солі утворюються іони, які при потраплянні в повітря ефективно борються з вірусами і мікробами. Повітря насичується елементами морської солі, створюючи ефект перебування в спеціальній соляній печері. Використовувати строго по інструкції, в якій вказана квадратура кімнати. Час активності лампи потрібно збільшувати поступово, якщо її відразу включити на тривалий час, можна нашкодити здоров'ю.

Бактерицидний рециркулятор (УФ-лампи закритого типу)

Бактерицидні рециркулятори, за допомогою яких можна провести якісне знезараження повітря, бувають різної потужності, що позначається на обсязі повітря, що переробляється. Ультрафіолетове проміння знищує патогени і з апарату виходить вже чисте повітря. Рециркулятор не шкодить людям, які знаходяться поблизу з його розміщенням.

Відкрити Згорнути down

Засоби індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) – це спеціальні пристосування, елементи, деталі, а також спеціальний одяг, взуття і головні убори, головним завданням яких є запобігання або зменшення травм і негативного впливу небезпечних умов навколишнього середовища, в т.ч. й інфекційно несприятливого. У медичну класифікацію ЗІЗ входять: антибактеріальні маски і респіратори, одноразові рукавички, спеціальні захисні костюми, окуляри та екрани. Використовуються в комплексі з дезінфекцією при вірусах та інших інфекційних захворюваннях.

Одноразові медичні маски

Головне правило використання медичної маски – одноразове використання. Зняли – викинули. Крім того, її потрібно щільно фіксувати і надягати так, щоб вона закривала підборіддя, ніс, рот, уникати дотиків руками до поверхні, що фільтрує (в разі необхідності дотику руки необхідно обробити антисептиком і/ або ретельно вимити до і після маніпуляції). Якщо одна зі сторін маски має колір, то маску необхідно одягти до обличчя білою стороною. Знімати маску потрібно за гумки (зав’язки), уникаючи контакту з фільтруючою поверхнею. Міняти маску потрібно не рідше, ніж 1 раз в 3 години і позачергово, якщо вона зволожилася. Тільки в цьому випадку, ви можете сподіватися на захист від патогенів.

Антибактеріальні респіратори

Антибактеріальні медичні респіратори – найпереконливіший захист від патогенних мікроорганізмів, в тому числі COVID-19. Вони прилягають до нижньої частини обличчя, дозволяючи проникати повітрю тільки через фільтр. Але, в соціальному сенсі медичні респіратори, якщо вони обладнані клапаном, який фільтрує повітря тільки на вдиху, більш марні, ніж медичні маски. Вони захищають вас, але не захищають оточуючих від вас, якщо саме ви є носієм інфекції. Крім того, медичні респіратори не підходять людям з проблемами дихання: навіть за наявності клапана, в них досить важко дихати.

Одноразові рукавички

При інфекційній небезпеці одноразові рукавички знадобляться як для проведення дезінфекції, так і для захисту від вірусів і бактерій в громадських місцях і при догляді за хворим. Але потрібно пам'ятати, що вони є дієвими тільки в комплексі з іншими ЗІЗ і тільки на короткий час. Всі сучасні рукавички виготовлені з пористих матеріалів. Тому, чим довше ви їх носите, тим легше патогени проникають всередину. При використанні в якості захисту, не одягайте рукавички на тривалий час, стежте за тим, щоб не торкатися до обличчя, не використовуйте 1 пару двічі, також їх треба обробляти перед зняттям.

Захисні окуляри

Прозорі захисні окуляри закритого типу забезпечують надійний захист від проникнення інфекційних агентів через слизову оболонку ока. Але, при їх використанні, слід пам'ятати, що надягати і знімати їх потрібно тільки чистими, продезінфікованими руками.

Захисні екрани

Захисна екран-маска – не тільки ефективний засіб захисту на час епідемії коронавірусу, а регулярна міра безпеки при щорічному загостренні сезонних інфекцій (грипу, ГРВІ тощо). Він виконаний у вигляді "щитів", що захищають від попадання дрібних частинок вірусу на обличчя і в дихальні шляхи. Екран можна використовувати як багаторазову медичну маску, він легко обробляється, виконаний з якісного матеріалу, який можна мити і дезінфікувати; має кріплення і надійно фіксується на голові. Але потрібно мати на увазі, що захисний екран хоч і скорочує небезпеку передачі інфекцій повітряно-крапельним шляхом, але є додатковим засобом індивідуального захисту, краще, якщо ви будете використовувати його з медичною маскою.

Відкрити Згорнути down

Медична допомога

Пам'ятайте: при найменших симптомах хвороби (особливо, вірусних захворювань) і поганому самопочутті негайно треба звертайтеся за медичною допомогою! Тільки фахівець може призначити ефективне лікування, провівши грамотну діагностику. У підрозділах клініки МЕДІКОМ (м. Київ, Оболонь, Печерськ) працюють кращі фахівці столиці, які готові допомогти в діагностиці та лікуванні небезпечних захворювань. Записуйтеся на прийом до наших лікарів через сайт або через цілодобовий контакт-центр клініки МЕДІКОМ за телефоном (044) 503−77−77

.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

07.06.2020 11:15
Вишневич Ольга

Благодарю за вашу работу. Считаю, что информировать людей по важным вопросам - это необходимо и дорогого стоит. Жаль, мало кто это делает как как вы.

29.05.2020 20:33
Руслан

інформативно. особливо щодо дезинфекції рук. бо пишуть “мийте руки” а далі що? чи є необхідність додатково обробляти антисептиком, чи мила достатньо. загалом дуже важлива тема.

20.05.2020 08:30
Екатерина

Класс! Столько информации о полезных штуках собрали в один материал! Очень уместно и полезно!

14.05.2020 13:55
Алина

Когда-то давно покупали кварцевую лампу, на всякий случай. Все она без дела стояла. А сейчас пригодилась, обрабатываем обувь и одежду с улицы. А то у нас хватает всяких чихающих и кашляющих, которые стоят рядом и при чихах маску отодвигают. Л-логика((

06.05.2020 12:08
Руслана

Дуже дякую! Корисні поради і дуже детальні! Бо багато де так, в парі слов що як робити!

30.04.2020 10:32
Валюша

Актуально на каждый день. Особенно - на сезон вирусных заболеваний. 100% защиты не даст, но уже меньше вероятность заболеть - это факт.

28.04.2020 17:02
Дарья Михайлец

Теперь буду знать как правильно выбрать антисептик и что с ним делать! Как я понимаю, те, от которых спиртом не пахнет или пахнет слабо - скорее всего бесполезные(( Вот так на нашей неосведомленности и зарабатывают(( Буду теперь внимательно читать этикетки!!!!

25.04.2020 21:12
Софія

Дуже вдячна клініці за чудове ставленні до пацієнтів та бажання надавати у вільному доступі життєво необхідну інформацію. Я ваш клієнт уже 6 років, а нещодавно почала досліджувати ваш сайт і дізналася багато цікавого.

17.04.2020 21:27
Александра и Вадим

Прочитали, сделали выводы. Спасибо за инфу, не поленились, подготовили хороший и подробный материал.

10.04.2020 08:26
Анна Борисенко

Рано или поздно работать начнем, а зараза эта никуда не денется. Буду теперь хоть лучше знать как себя вести, чем себе помочь на работе, чтобы не заболеть.

09.04.2020 13:43
Юлія Монастирьова

Як завжди, корисна та доречна інформація. Дякую, що надаєте таку детальну інформацію!

06.04.2020 12:04
Марина

Очень полезно и актуально как для текущей ситуации. Это полезно и в повседневности, но сейчас когда вирусина бродит - это критически важная информация. Я вот раньше не знала как правильно антисептиком пользоваться. Брызгала спреями по 2-3 раза на каждую руку, но это явно не по 2мл. А еще брала антисептики без запаха, фиг знает теперь был ли от них толк, но тьфу-тьфу, не болела.

02.04.2020 10:52
Інна

Хоч ціни у вас зависокі, однак ви робите багато корисного для людей. Статті на сайті то можна безкоштовно читати, а з них багато корисної інформації можна відмітити. Не раз поради стали в нагоді. Інформація щодо дезінфекції також внесла багато відповідей на запитання.

30.03.2020 19:25
Мила

Стала клиентом клиники после того, как пару месяцев читала тут статьи про разные заболевания. А теперь вот увидела и полезный материал по дезинфекции. Снова узнала много нового. Каждый раз полезностями радуете.

20.03.2020 19:45
Макс

полезно и познавательно. хорошая подборка инфы.

Показати ще 3

arrow

Всього 15 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down